UPS Jobs

Job Information

UPS Marketing Specialist in Vecsés, Hungary

A UPS Magyarországon kiscsomag-szállítási és ellátási lánc kezelési szolgáltatásokat egyaránt nyújt, Vecsésen található központjában több mint 120 ember dolgozik. A UPS-t szinte kezdetektől a csomag szállítás és a logisztika úttörői között tartották számon. Az eltelt több mint 100 év során a kis futárszolgálatból a világ egyik legnagyobb csomagszállító vállalatává nőtte ki magát, mely globális piacvezető az ellátási lánc és az áruszállítási szolgáltatások területén. Mára a UPS több mint 220 országot és régiót szolgál ki.

Feladatok

  • Támogatja a marketing tervezést és

  • A kampányok előkészítését, valamint részt vesz a megvalósításában

  • Részt vesz a marketing és értékesítési csoport munkájában, az értékesítési folyamtok támogatásában

  • Üzleti eredmények elemzése, az eredmények és a tervek összevetése, a tervhez képest való elmaradás esetén az okok feltárása és korrekciós akció tervek kidolgozása az értékesítési csoporttal együttműködésben

  • Az üzleti/értékesítési célkitűzések eléréséhez szükséges elemzések, eredmény riportok készítése

  • Átfogó piaci, növekedési potenciál és piaci részesedés éves elemzése, részvétel a tervezésben

  • Versenytárs monitoring és elemzés

  • Fogyasztói trendek elemzése és az azokra épülő marketing tevékenység tervezése

  • Növekedési lehetőségek elemzése, azonosítása: földrajzi, iparági, fogyasztói szegmens célzás alapján, lead generálás

  • Kapcsolattartás a marketing tevékenységhez kötődő beszállítókkal, partnerekkel, érintett felekkel

  • Részt vesz a marketing tevékenységek előkészítésében és koordinálásában: lead generálás, beszállítók tevékenységének szervezése, koordinálása

  • Ügyfélélmény programok: fogyasztói elégedettsék, lojalitás, megtartási programokban való aktív és tevőleges részvétel

  • Fogyasztói elégedettségi felmérések alapján ügyfélélmény programok tervezése, megvalósítása, belső folyamatok szervezése és fejlesztése

  • Új ügyfélélmény programok bevezetésében való részvétel

  • Üzleti célkitűzések megvalósulásának elemzése, mérése, szükség esetén felülvizsgálata, korrekciós akció tervek kidolgozása

  • Üzleti elemzések prezentálása a szervezeti egységek részére

  • Hálózatfejlesztési tervek készítése és a megvalósításban való részvétel

  • Üzleti kapcsolatok építése

  • Marketing anyagok fejlesztésében való részévétel: kommunikációs anyagok készítése, tartalom fejlesztés, fordítás, események szervezésében való részvétel

Szakmai felkészültség, tapasztalat elvárások

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (pl. marketing, kereskedelem, közgazdaságtan)

  • 2 éves szakmai tapasztalat hasonló mukakörben/feladatkörben

  • Tapasztalat értékesítési csapattal való együttműködésben

  • Önálló marketing tevékenység előkészítésében, koordinálásában és megvalósításában való gyakorlat

  • Önálló munkavégzés

  • Magas szintű elemzési tapasztalat, gyakorlat: elemzések, riportok készítése

  • Nagyon jó analitikus képességek, nagy mennyiségű számadattal való munkavégzés, logikus gondolkodás és kezdeményezőkészség

  • Precizitás és pontosság

  • Célorientáltság, képes a terveket történésekké tenni

  • Fejlődőképesség, nyitottság a tréningekre, önfejlesztésre

  • Nyitott gondolkodás, kiegyensúlyozottság

  • Projektmenedzsment tapasztalat

  • Jó kommunikációs készségek, az üzleti angol írásbeli és szóbeli magas és napi szintű használata

  • Magas szintű felhasználói MS Office ismeretek, különösen jó Excel használat (formulák használata, elemzések, pivot táblák, adatmodellek kezelése)

Mi jelent előnyt a pozíció betöltéséhez

  • Értékesítési területen szerzett tapaszalat

  • MS Power BI ismerete

Mit kínálunk

  • Szakmai előmenetel

  • Dinamikus, lendületes csapat

  • Nemzetközi projektekben és csapatmunkában való részvétel

  • Szakmai tréningek, fejlődés, a UPS Egyetem kurzusaiban való részvétel (pl. online kurzusok)

  • Home office munkalehetőség

  • Versenyképes fizetés, cafeteria

  • Ingyenes edzőterem használat

Company: UNITED PARCEL SERVICE

Category: Marketing, Marketing and Communication, Sales and Marketing, Full Time, Corporate

Requisition Number: 068301

Location: Vecsés,Hungary

DirectEmployers